Aloes w kosmetykach

aloes w kosmetykach
W naturze poszukujemy składników, które wykorzystywane są następnie do produkcji wysokiej klasy kosmetyków.
Jednym z takich darów matki natury jest Aloe Vera, posiadający wiele cennych właściwości, a zarazem znajdujący swoje szerokie zastosowanie w branży produkującej preparaty do pielęgnacji ciała, włosów czy paznokci. Miąższ aloesowy można znaleźć między innymi w kremach nawilżających, szamponach, żelach myjących i wielu innych produktach. Zwrócę uwagę na jedno ważne słowo „miąższ”. To właśnie jest kwestia najważniejsza. W kosmetykach szukajmy zawsze miąższu (nie soku) z aloesu oraz zwracajmy uwagę na to, aby był on certyfikowany przez Międzynarodową Radę do spraw Aloesu. Gwarantuje nam to minimum 15% aloesu w produkcie oraz  brak aloiny (związek antrachinonowy którego nie powinno być w produkcie, usuwany podczas procesu filetowania każdego liścia). Dlaczego warto postawić na kosmetyki z dodatkiem aloesu? Jaką on pełni rolę?

Składniki zawarte w aloesie 

Roślina ta bogata jest w różnego rodzaju składniki, których potrzebuje nasz organizm. Znajdziemy w niej witaminy, między innymi A, C i E, liczne enzymy, minerały, cukry, antrachinony, sterydy roślinne, hormony i wiele, wiele innych. Co ciekawe, z tego względu aloes wykorzystuje się nie tylko w produkcji kosmetyków, ale także produktów spożywczych, na przykład napojów. Z niego produkowane są także między innymi produkty ziołowe czy suplementy diety.

Rola aloesu w kosmetykach

Aloes chętnie wykorzystywany jest do produkcji kosmetyków przede wszystkim ze względu na to, że składniki w niej zawarte poprawiają całościowo stan cery. Dlatego tak często można na półkach drogerii i perfumerii
znaleźć kremy czy żele z dodatkiem aloesu. Przede wszystkim aloes działa nawilżająco,  ściągająco, regenerująco, tonizująco,  a także powoduje zwiększenie ilości kolagenu i elastyny, odpowiadających za jędrność skóry. Kosmetyki oparte na aloesie doskonale łagodzą zmiany po ukoszeniu owadów, ze względu na swoje działanie przeciwświądowe.

To jednak nie wszystko, bowiem aloes dokładnie i głęboko nawilża cerę. Pomaga zregenerować uszkodzenia posłoneczne, złagodzić różne zmiany skórne. Z tego też względu, a także poprzez właściwości głęboko oczyszczające, roślina ta świetnie nadaje się do pielęgnacji skóry trądzikowej.

Dzięki kosmetykom opartym na aloesie, możesz cieszyć się doskonale wypielęgnowaną cerą.